خودتان را تغییر دهید
مقاله

قبل از شروع کسب و کار خود و ایجاد تغییر در زندگی سعی کنید خودتان را تغییر دهید!

ارسال شده در اردیبهشت ۳, ۱۳۹۷ در ۱:۰۵ ق.ظ توسط / دیدگاه‌ها برای قبل از شروع کسب و کار خود و ایجاد تغییر در زندگی سعی کنید خودتان را تغییر دهید! بسته هستند

تغییر خودتان نه تنها باعث تحول در کسب کار بلکه باعث تغییر در زندگی می شود. اما چطور می توانیم خود را تغییر دهیم؟

 

وضوح قدرت است نیما رستمی

چیزی که می خواهید برایتان روشن باشد و وضوح کامل داشته باشد 

اگر از کسی بپرسیم که چه می خواهد شروع به کلی گویی می کند ولی باید به دقت مشخص شود که چه می خواهید.
ولی اغلب اگر آدمها را به وضوح هم برسانیم شروع به بهانه آوردن می کنند و برای این کار یک فهرست دارند و این فهرست از منابعی تشکیل شده است که ندارند و همین ها مانع تغییر در زندگی میشود.
( وقتشو ندارم، پولشو ندارم، پارتی ندارم، رابطه ندارم، تحصیلات ندارم، در جای نامناسبی به دنیا اومدم و … )
ولی چیزی که رهبران و انسانهای موفق را از بقیه جدا می کند این است که به جای دنباله روی پیشرو می شوند. یک انسان موفق و پیشرو منابع رو به حداکثر می رساند به این معنی که منبع اساسی احساس انسان است. مثلا: اگر به اندازه کافی خلاق باشید می توانید راهی پیدا کنید که به پول برسید اگر به اندازه کافی انضباط، تعهد، اراده، انگیزه داشته باشید بدون شک خواهید فهمید که چطور تغییر در زندگی خود ایجاد کنید چطور وقت هر کاری را پیدا کنید برای هر منبع مادی که مورد نیاز باشد اگر به منابع احساسی که تمام انسانها را پیش می راند دست پیدا کنید قابل حصول است.

 

تسلت بر احساس نیما رستمی

برای ایجاد تغییر در زندگی باید بر احساس خود تسلت پیدا کنید

 

اگر در هر لحظه و مکان الگوهای زیر را تغییر دهیم احساسمان در آن لحظه تغییر می کند اگر در این الگوها تغییرات اساسی ایجاد کنید، تغییر در زندگیتان بلند مدت خواهد بود.

به جسم خود یک تلنگر بزنید نیما رستمی

الگوی اول استفاده از جسم:

باید در روشی که از جسم خود استفاده می کنید یک تغییر روش اساسی ایجاد کنید اگر این مورد را انجام دهید تغییر در زندگی به سرعت رخ می دهد. مثلا: به جای گفتن یک مشت حرف تاکیدی ( من خوشحالم، من خوشبختم و … ) به جسم خود یک تلنگر بزنید و آن را به اوج برسانید. ورزش کنید، بدوید وقتی این کار را انجام می دهید فیزیولوژی بدن شما تغییر می کند در نتیجه افکار شما هم تغییر می کند. بهترین راه برای تغییر احساس این است که یک تغییر اساسی در حرکات خود ایجاد کنید چون حرکت منجر به احساس می شود بنابراین اگر شروع کنید به تغییر فیزیولوژی بلافاصله به آن چیزی که تمرکز کرده اید تغییر می کند.

 

تمرکزتان روی چیست؟ نیما رستمی

 

الگوی دوم این که به چه چیزی تمرکز می کنیم:

به هر چیز تمرکز کنید همان احساس به شما دست می دهد چه درست باشد چه غلط. اگر شما ساعت ۷:۰۰ شب قرار شام داشته باشید و فردی که با او قرار دارید همسر یا نامزدتان باشد و سر قرار حاضر نشود، بعضی از افراد ساعت ۷:۰۱ دقیقه از کوره در می روند و عصبانی می شوند بعضی  ها ساعت ۷:۰۱ به طور کامل نکران می شوند بعضی ها هم اگر تا ساعت ۸:۰۰ هم خبری دریافت نکنند ناراحت نمی شوند. فرق این افراد در این است که به چه چیزی دقت کرده اند . اگر توجه شما به این باشد که طرف مقابل به شما اهمیت نداده است عصبانی می شوید اگر توجه شما به این باشد که تصادف کرده است نگران می شوید در حالی که ممکن است هیچکدام از این موارد رخ نداده باشد. پس به هر چیز توجه کنید همان حس به شما دست می دهد.

قدرت کلام نیما رستمی

الگوی سوم کلام؛ که نظام باور و احساس را شکل می دهد:

برای تغییر در زندگی الگوهای کلامی جسمتان را تربیت کنید چرا که بسیار تاثیرگذاراند مثلا برخی از افراد می گویند: ( وای نمی دونم چطور این کار رو انجام بدم؟ یا نمی تونم از اون سردربیارم! اصلا نمیتونم سردربیارم! اصلا نمیشه سردرآورد! چرا نمی شه سر درآورد؟ ) شاید دلیل آ این باشد که ۱۰  بار با شدت زیاد گفته است که نمی توانم سردر بیاورم و مغز سعی نمی کند که که خلاف آن را انجام دهد.

وبسایت آموزشی نیما رستمی