بی کار
مقاله

ازدواج با این دو گروه از آدم ها نتیجه ای جز بدبختی ندارد

ارسال شده در اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۷ در ۲:۰۸ ب.ظ توسط / 2 Comments

دو نوع شخصیت هست که ازدواج با آنها برای هیچکس مناسب نیست. ازدواج با این دو گروه از آدم ها نتیجه ای جز بدبختی ندارد. برای چنین ازدواج هایی جای امیدی نیست. اگر تصور می کنید کسی که قصد ازدواج با او را دارید یکی از این دو شخصیت را دارد فورا اسباب و اثاثیه تان را ببندید و بروید.

ازدواج با شخصیت ضداجتماعی

 ضداجتماعی ازدواج

 

شخصیت ضداجتماعی فقط به قدرت و آزادی اهمیت می دهد و ملاحظه نیازهای دیگران را نمی کند. اکثر ضد اجتماعی ها، چون از لحاظ ژنتیکی مرد هستند در مقایسه با زنان نیاز کمتری به عشق و تعلق خاطر دارند و نیاز به قدرت بیشر است.
نیاز به زنده ماندن و بقا در شخصیت ضد اجتماعی از حد متوسط کمتر است ولی آن قدر این نیاز را دارد که در کوتاه مدت روی کارهای خود تمرکز داشته باشد.نکته مهم شخصیت ضداجتماعی این است که نیاز به عشق و تعلق خاطر تقریبا در او وجود ندارد اما نیاز به آزادی در او بالاست.
چنین شخصیتی همیشه دنبال ارضای نیاز خود به  قدرت است و در این راه از دروغگویی، کلاه برداری و دزدی دریغ نمی کند. شدت نیاز به تفریح در این شخصیت ها متغییر است ولی وقتی این نیاز در او شدید باشد برای برآورده کردن آن از هر کسی سوء استفاده خواهد کرد.
شخصیت ضد اجتماعی از تحقیر شما لذت می برد صرف نظر از این که چقدر قابل و لایق باشید. او فقط خودش را آدم قابلی میداند.شخصیت های ضد اجتماعی در شروع آدم های مهیجی به نظر می رسند چون خیلی فعال و جاذب هستند. اما به دلیل پایین بودن نیازشان به زنده ماندن و بقا علاقه ای به پیگیری و ادامه دادن کارها ندارند. اگر چه زندگی با آنها می تواند دردناک باشد ولی خسته کننده نیست.

زندگی شکار است و شما صید

شخصیت ضداجتماعی در گول زدن دیگران خیلی خوب عمل میکند چون خودش را از دیگران برتر می داند. او ممگن است بامزه و مهربان باشد. گاهی اوقات اشکالات را با روی باز می پذیرد و نظر شما را در مورد خودش تحسین می کند. او از عشق شما خیلی قدر دانی می کند و قول می دهد عوض شود. به شما می گوید در تمام زندگی اش دنبال زنی مثل شما بوده است؛ راست هم می گوید. ولی شما دنبال مردی مثل او نبوده اید. برای این شکارچی بی وجدان، زندگی شکار است و شما صید. او به هر سلاحی برای شکار شما متوسل می شود و در بازی خود هیچ قاعده ای را رعایت نمی کند.
چنین مردی از لحاظ ژنتیکی توان عشق ورزیدن یا تعلق خاطر ندارد. او ممکن است جذاب باشد ولی فقط برای سوء استفاده و بهره کشیی نه برای محبت و دلسوزی. وقتی زنی تمام خواسته های او را بآورده می کند، به دلیل نیاز شدید به آزادی از دست آن زن می گریزد. اگر آن زن خیلی آویزان باشد، مرد ضد اجتماعی او را کتک می زند تا زن تمام خواسته هایش را برآورده کند و از او توقعی جز کتک نداشته باشید. چنین مردی همسرش را به این دلیل که چرا حدس نزده او چه می خواسته کتک می زند. بعد به زنش می گوید (تو باید می دانستی).

روی همسرتان حساب باز نکنید. هیچ حسابی!

اگر در مورد ضد اجتماعی بودن همسرتان شک دارید به دوستانش نگاه کنید. خواهید دید که او اصلا دوستی ندارد؛ دوستان او همیشه یا در جاهای دور زندگی می کنند یا همسرتان به دیدن آنها می رود. به هر حال، آنها هر گز آفتابی نمی شوند. نکته ای که می توانید روی آن حساب باز کنید این است که روی همسرتان حساب باز نکنید. هیچ حسابی!
وقتی طبق خواست شما عمل می کند مطمئن باشید یا اشتباه کرده یا نقشه ای برای بهره کشی از شما دارد. اگر رابته شما تازه شروع شده و شما را به محل اعیان نشینی می برد و می گوید کیف پولم را جا گذاشته ام و از شما پول قرض می گیرد، هرگز دوباره سراغ او را نگیرید. چنین آدمی اصلا پولی ندارد و تمام اینها نقشه است تا با پول شما خوش بگذراند.

ازدواج با شخصیت بی کار

بی کار ازدواج

 

 

شخصیت های بی کار گیج کننده ترین آدم هایی هستند که ممکن است به آنها برخورد کنیم. آنها به راحتی با دیگران رابطه برقرار می کنند. در ابتدا خیلی راحت با آنها رابطه برقرار می کنید. زن ها نیز می توانند چنین شخصیتی داشته باشند ولی کمتر به چشم می آیند چون کار نکردن زن و حمایت از او در جامعه ما هنوز قابل قبول است.
آدم بی کار، آرام آرام دستش را رو می کند. شما ممکن است بی آنکه خودتان متوجه باشید، عمیقا با او درگیر شوید. در ضمن شخصیت بی کار به طور مستقیم شما را عذاب نمی دهد؛ او با کار هایی که نمی کند بیش از کار هایی که می کند، نارا حت تان می کند. اما زندگی چند ساله شما با شخصیت بیکار، بیش از ماجرای یک سال یا کوتاه تر شما با شخصیت ضداجتماعی عذاب آور است.

برای مراقبت از خودش محتاج دیگران است

به این دلیل نام این شخصیت ها بیکار است که کار نمی کنند. چنین شخصیتی اگر چه معمولا به صورت افراطی مشروب نمی خورد و مواد مخدر مصرف نمی کند ولی مثل یک الکلی است چون برای زنده ماندن به حامیانی چون زن، بستگان و دوستانش احتیاج دارد.
شخصیت بی کار ظاهرا کار دارد و ممکن است مدتی هم کار کند خصوصا در دوران جوانی، ولی هیچ کاری را بیش از چند سال ادامه نمی دهد. او معمولا اخراج می شود.گاهی اوقات نیز خودش کارش را ول می کند. معمولا بعد از چهل سالگی دنبال کار ثابت نمی رود. او برای مراقبت از خودش محتاج دیگران است.
نیاز کم به بقا و زنده ماندن سایق چندانی برای شخصیت بی کار باقی نمی گذارد تا کارهایش را خودش انجام بدهد، چه برسد به این که برای دیگران یا حتی کارفرمایش که به او پول می دهد کار کند. نیاز شدید او به قدرت، خود پنداره اش را چنان متورم می کند که انجام هر کاری را دون شان خود می داند.
نیاز شخصی بیکار به آزادی هم در حد متوسط یا کمی بیش از متوسط است. او دائم به این در و آن در می زند ولی به نظر من این کار را بیشتر برای آزادی انجام می دهد نه برای برای این که کاری بکند. او سرگردانی، آشنا شدن با غریبه ها و صحبت کردن درباره خودش را دوست دارد. شخصیت بی کار با شما حرف نمی زند، برای شما حرف می زند.علاقه ای هم به حرف های شما ندارد. او جز خودش به هیچگس علاقه ندارد.خودش هم متوجه نیست که چطور آدمی است خصوصا متوجه نیست که کار نمی کند.

شما را خر می کند

بیکار مشکلی در رابطه برقرار کردن و ادامه دادن آن ندارد به شرط آن که رابطه به ادامه دادن کارش مشروط نشود. وقتی از او خواسته می شود کارهایی را انجام دهد که معمولا در یک رابطه صمیمی مثل رابطه زناشویی انجام می شود، وظیفه اش را انجام نمی دهد.
اگر با چنین ادمی ازدواج کرده اید در واقع با کودکی رشد نیافته ازدواج کرده اید. تا وقتی به او عشق می ورزید و با او دوست هستید، خوشنود است و خیلی قدردانی می کند ولی با این قدردانی، شما را خر می کند.
شخصیت بی کار تماس کمی با واقعیات دنیا دارد؛ او با واقعیت خودش زندگی می کند. شخصیت بی کار عادی به نظر می رسد و تا وقتی کسی از او انتظاری ندارد می تواند مثل یک آدم عادی رفتار کند گرچه عادی نیست.اگر با چنین ادمی ازدواج کنید تا وقتی از او حمایت کنید و هر کاری برای او بکنید و از او چیزی نخواهید، زندگی خوبی خواهید داشت.

 شخصیت بی کار انواع دارد

انواع مرغوب آنهامی توانند در مشاغلی که کسی ار آنها چیزی نخواهد و در اکثر مواقع می توانند سر کارشان حضور نداشته باشند، باقی می ماننند. اما در فاز مانیا چون شان خودشان را بالاتر از کاری که به انها محول می دانند، آن کار را ول می کنند.
البته من فکر نمی کنم شما حاضر باشید با هیچ کدام از این شخصیت های بیکار ازدواج کنید. ولی اگر با مانیایی های ان ازدواج کنید و او با شما خوش رفتاری کرد می توانید با او بمانید. این مهم ترین تفاوت بیکاران مرغوب و بیکاران معمولی است. بیکاران مرغوب با زنش طوری رفتار می کند که از او خوب نگهداری کند. این مثل ازدواج با یک بچه بالغ است. این بچه تغییر نخواهد کرد ولی بدتر هم نمی شود.

منبع: کتاب نظریه انتخاب (ویلیام گلاسر)

2 thoughts on “ازدواج با این دو گروه از آدم ها نتیجه ای جز بدبختی ندارد

  1. جالب بود ولی تا گیر این آدمها نیفتاد نمیتونی تشخیص بدی. بعد از اونم نمیتونی ثابت کنی پس باید با تحمل درد ورنج ادامه بدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *